SK CZ
Ponúkané služby
Hotely
Pobyty
Akciové pobyty
Hlavné menu
Úvod
Novinky
História kúpeľov
Liečba a liečebné procedúry
Fotogaléria
Doprava a poloha
Okolie a turistika
Kontakt
Odkazy
Zaujímavé odkazy
Wellness pobyty
Liečebné pobyty

Kúpele Bojnice - okolie a turistika

Okolie Bojníc

Kúpele Bojnice patria k mestám s tradíciami, bohatou históriou a rôznymi architektonickými štýlmi. Bojnice sú rajom pre každého, kto sa o zaujíma o architektúru či históriu.

Meštiacke domy na námestí Bojníc v renesančnom a barokovom štýle, baroková kaplnka sv. Jána Nepomuckého z 16.storočia a pôvodne gotický kostol sv. Martina zo 14.storočia s barokovým interiérom upútajú skutočne každého pamiatkara aj bežného turistu.

Bojnický zámok

Na Bojnickom zámku, ktorý bol často zobrazovaný vo filmoch sa každoročne koná Festival duchov a strašidiel vhodný pre deti a rodinné výlety.

Zaujímavá je aj Bojnická zoologická záhrada, prvá a teda najstaršia na Slovensku. K zámku patrí aj jaskyňa objavená pod ním a priľahlý zámocký park s množstvom exemplárov stromov, ktorý pokračuje lesoparkom v Strážovských vrchoch.

Údajne najstarším stromom na Slovensku je 700ročná Lipa kráľa Mateja, ktorá sa nachádza pred vchodom do zámku. Sídlia tu aj sokoliari, ktorí každé leto pri zámku Bojnice predvádzajú svojich dravých miláčikov.

V súčasnosti je zámok časťou Slovenského národného múzea a zároveň je vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku.

Zoologická záhrada

Rozsiahla zoologická záhrada v Bohniciach, v ktorej sa nachádzajú exempláre cudzokrajných živočíchov a konajú atrakcie pre deti je vhodná pre rodinné výlety.

Zoo, Bojnice

Voľný čas

Pravidelne sa v Bojniciach koná množstvo koncertov a folklórnych vystúpení. Hostia môžu navštíviť aj termálne kúpalisko Čajka, podnikať vychádzky po hustej sieti turistických chodníkov v Strážovských vrchoch vhodných aj na horolezectvo. 

Zaujímavý je aj Hornonitriansky banský skanzen s hnedouhoľnou baňou, kde sa návštevníci môžu previezť banským vláčikom.

Hotely

Pobyty

Akciové pobyty