SK CZ
Ponúkané služby
Hotely
Pobyty
Akciové pobyty
Hlavné menu
Úvod
Novinky
História kúpeľov
Liečba a liečebné procedúry
Fotogaléria
Doprava a poloha
Okolie a turistika
Kontakt
Odkazy
Zaujímavé odkazy
Wellness pobyty
Liečebné pobyty
14.06.2011 12:17

Kúpele Bojnice sa tešia zo zvýšenej návštevnosti

Čoraz viac slovenských i zahraničných hostí navševuje Kúpele Bojnice. V minulom roku Bojnické kúpele navštívilo asi 20 000 klientov a tento rok by sa toto šíslo malo ešte zvyšiť. Ekonomická kríza slovenskému kúpeľníctvu nepomohla, no Kúpeľom Bojnice sa však počas …

 

Čoraz viac slovenských i zahraničných hostí navševuje Kúpele Bojnice. V minulom roku Bojnické kúpele navštívilo asi 20 000 klientov a tento rok by sa toto šíslo malo ešte zvyšiť. Ekonomická kríza slovenskému kúpeľníctvu nepomohla, no Kúpeľom Bojnice sa však počas posledných dvoch rokov podarilo udržať si klientov.

Minulý rok bol získ Kúpeľov Bojnice takmer 1,3 mil. €. Na tomto priaznivom výsledku sa podielala intenzívna investičný činnosť a taktiež modernizácia liečebných domov a ubytovacích zariadení. Súčasná ubytovacia kapacita činí 900 lôžoch. Toto číslo sa za posledných 10 rokov zdvojnásobilo. Úroveň ubytovania v kúpeľoch svojim štandardom vyhovuje aj náročnejšej klientele.

V minulosti tvorili hlavnú časť návštevnosti najmä Nemci a Rakúšania. No v posledných rokoch sa Kúpele Bojnice stali obľúbené najmä pre Rusov a Ukrajincov. Okrem zahraničných hostí rastie taktiež počet samoplatcov zo Slovenska. Slováci by mali tento rok tvoriť až 75% celkovej návštevnosti.

Pred niekoľkými rokmi pacienti uprednostňovali dĺžku pobytu tri až štyri týždne. V tejto dobe však prevládajú najmä týždňové pobyty. Hostia navštevujú kúpele skôr kvoli prevencii a oddychu. Nie je výnimkou, že si kúpele zvolia aj ako druh letnej dovolenky.

V Kúpeľoch Bojnice sa dlhodobo úspešne lieči množstvo ochorení, napr. pohybového aparátu, stavy po úrazoch a mozgových príhodách či reumatické choroby. K týmto indikáciám sa minulý rok pridali ešte urologické a gynekologické poruchy. Najväčším prínosom však zostáva toto široké zameranie kúpeľov, kde si počas pobytu klienti preliečia celé svoje telo.

Kúpele Bojnice ponúkajú svojim klientom široký výber pobytov. Môžte si tu užiť detoxikančný či rekondičný pobyt. Na svoje si prídu taktiež rodiny s deťmi alebo zamilované páry počas romantického pobytu.

Spracované podľa článku dostupného na dnes.atlas.sk

 


Hotely

Pobyty

Akciové pobyty