SK CZ
Ponúkané služby
Hotely
Pobyty
Akciové pobyty
Hlavné menu
Úvod
Novinky
História kúpeľov
Liečba a liečebné procedúry
Fotogaléria
Doprava a poloha
Okolie a turistika
Kontakt
Odkazy
Zaujímavé odkazy
Wellness pobyty
Liečebné pobyty

Kúpele Bojnice - história

História kúpeľov Bojnice, kostol.

Prvá písomná zmienka o meste Bojnice pochádza z roku 1113 a píše sa v nej o bojnických termálnych prameňoch nazývaných horúce žriedlo. Už v tomto čase sa prišlo na ich blahodarné účinky a začali sa používať na liečbu.

Prestavba kúpeľného mestečka

Zmienka o kúpeľoch Bojnice sa po prvýkrát objavila v roku 1549, autorom bol Juraj Werhner. Neskôr Pavol Pálfy kúpele Bojnice prestaval, vzniklo päť bazénov pod jednou strechou.

Jeden bazén bol z kameňa a kúpeľ v ňom bol považovaný za najlepší, ostatné boli z dreva.

Ján Pálfy na prelome 19. a 20. storočia zrekonštruoval zámok Bojnice, ktorý je s kúpeľmi spätý, zobrazovaný vo filmoch a stále veľmi obľúbený a navštevovaný.

Obľúbený zámok Bojnice

Vznik zámku Bojnice sa datuje na 12. – 13. storočie. Pôvodne drevené hradstvo bolo prestavané na kamenný hrad, ktorého najznámejším majiteľom bol jednoznačne Matúš Čák Trenčiansky.

V 16. storočí bol zámok spevnený a zmenil sa aj jeho vzhľad z gotického na renesančný.Keď sa majiteľmi stali Pálfiovci, zámok bol znova prestavaný, tento krát na barokový štýl.

V máji 1950 zámok vyhorel a bol kompletne obnovený na náklady štátu, keďže bol v tom čase v štátnom vlastníctve a súčasne sa v ňom zriadilo múzeum dostupné verejnosti.

História kúpeľov Bojnice, zámok.

 

Dnešné Bojnice

Z mesto Bojnice sa stalo kúpeľné mesto dňa 17.6.1959 a odvtedy poskytuje profesionálnu kúpeľnú starostlivosť nielen domácim, ale aj zahraničným pacientom a hosťom, ktorí majú veľa možností na pasívny či aktívny relax v okolí.

Dnešné hotely v meste Bojnice poskytujú na výber široké spektrum pobytov, wellness služby a hotelové ubytovanie.

Hotely

Pobyty

Akciové pobyty